Inicializace menu Inicializace menu...

Slovo „statistika“ v překladu z latiny znamená stav věcí. A jak je známo, statistika má „cenné údaje“. Ovšem lze  naladit hromadné sdělovací prostředky na pozitivní vlnu a uslyšíme, že prý  už z krize vycházíme a můžeme žít jako dříve. Čísla, ale svědčí o opaku. Blíží se „ druhá vlna“ krize a my ještě nejsme připraveni. Nehledě na nadějná hlášení některých expertů v posledních měsících, recese ve světové ekonomice pokračuje.

Například pouze v Americe nezaměstnanost za posledních 26 let, podle slov ministryně práce USA a podle ukazatelů vzrostla natolik, že o hodně předčila nejhorší očekávání vládních ekonomů. Od doby „Velké recese 30 let“,  svět ještě nezažil takový ekonomický úpadek.
Protikrizová vládní opatření zatím nepřinášejí žádné ovoce. Zatím všechna rozhodnutí o ukončení krizové situace zůstávají na stejné úrovni: jak vše vrátit do původního stavu.

Přehazováním peněz z jedné kapsy do druhé, problém nevyřešíš. Jak píše profesor ekonomiky Joseph E. Stiglic: „Tato nová forma náhradního kapitalismu, při které se ztráty znárodňují a zisky se  privatizují,  je odsouzena ke krachu. Probíhá deformace stimulů .…nejdříve se regulovala státní ekonomika a následně přenesli břemeno plateb na daňové poplatníky“. I když všichni přiznávají, že žijeme v novém světě, stejně hrají podle starých pravidel. „Zlatá miliarda“ stále ujídá svůj koláč a zanechává ostatním jen drobky. Jak dlouho můžeme ještě jíst drobky, od kterých už nic nezůstalo?

Vypadá to, že dno je ještě daleko. Prezident Celosvětové banky nedávno prohlásil, že krize bude pokračovat i v r.2010. A není divu, vždyť krize ekonomiky se před našima očima změnila v krizi spotřebitelské společnosti. Ti „nahoře“ vyzývají utrácet více peněz, aby se mohla stimulovat ekonomika a přitom zapomínají na množství nezaměstnaných. Fakticky spotřebitelská společnost, kterou si pomatujeme ze 70 let, více neexistuje.

Pojem toho, že planeta je jednotná pro všechny a její zdroje  jsou společné, se může dnes zdát správným řešením jakýchkoliv existujících problémů ve světe. Konzumujíc více než potřebnému a věnujíc se spekulativnímu byznysu, lidstvo bourá samotný základ své existence. Vyjít z krize znamená přehodnocení naších  vzájemných vztahů. Pokud vybudujeme společnost na základě jedné rodiny, ve které každý pomáhá druhému a podporuje slabého, tak nebudeme muset dlouho čekat.

Musíme změnit vztah člověka k člověku jako k bližnímu, nemůžeme se obohacovat na jiný účet. Spojení mezi námi se stane lidské. Když toto nastolíme, tak spustíme novou silou motor ekonomiky. Normální, klidný a mírový život bez krizí je plně reálný. Rozvine se z pocitu nutnosti zabezpečit komfortní podmínky všem na stejné úrovni a nebude zapotřebí uskutečňovat revoluce  jako v minulosti.

Více na www.kab.info

↑ Nahoru

        

          

         KURZ KABALY OD 22.02.15

        

         

        

       

        

   

     

                  objednat zde

       

 -  F. KAFKA " PŘED ZÁKONEM" 

-  DĚTI INDIGO: NADÁNÍ NEBO POTRESTÁNÍ ?

-  ZMĚŇ OSUD

-  SEX, KTERÝ HLEDÁME

-  JAK SE NESTÁT RUKOJMÍM BANK

-  ČÍM LIDI PŘITAHUJE FAŠISMUS

-  KDY NÁS PŘESTANOU BAVIT PROPADY FONDOVÉHO TRHU…

-  ZLO NEEXISTUJE, PANE !

-  NESPORNÁ SPRÁVNOST PŘIRODY  

- CO SE STALO V PÁTEK PŘED 5769 LETY

KRIZE: BUDE TO ZAJÍMAVÉ

- KRIZE - PRO NAŠE BLAHO

- KONEC EPOCHY EGOIZMU

- BOŽSKÉ SPIKNUTI 

- GLOBÁLNÍ MODEL BUSINESSU

- POSÍLIT NAŠE DĚTI

- DROGY A SPOLEČNOST - KDO Z KOHO

NA PRAHU ZMĚN

- KRONIKA (NE) USKUTEČNĚNÉHO EXPERIMENTU

- KRIZE: CO DÁL?

- PŘÍČINA VŠECH UTRPENÍ

- K PROBLEMATICE ZDRAVÍ ČLOVÉKA

- NA PROTĚJŠÍ STRANĚ

- TECHNIKA ZÍSKÁVÁNÍ A ODEVZDÁVÁNÍ

- ODDĚLENĚ A SPOLU

BUDE LI TŘETÍ SVÉTOVÁ VÁLKA?

- NĚCO O ZÁHROBNÍM SVĚTE 

- SLABÉ POHLAVÍ A NEBO MYŠLENKY O OPRAVDOVÉM MUŽI  

- BOD ODPOČTU

- ČEMU A JAK UČIT DĚTI

- "VYŠŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ": JAK VYCHOVÁVAT ŠŤASTNÉ DĚTI?

- PROČ JE TOLIK UTRPENÍ?

- NENÍ TŘEBA JEŠTĚ JEDNOU OTEVÍRAT AMERIKU!

- JSME PŘIPRAVENI NA DRUHOU VLNU KRIZE? 

- OBCHOD BUDOUSNOSTI

- CO ZNAMENÁ PŘÍBĚH ADAMA A EVY V NAŠICH DOBÁCH

- ZA PRINCIPEM POTĚŠENÍ

Copyright © 2008 Kabbalah.cz
Developed by ILM Internet Solutions Prague