Inicializace menu Inicializace menu...

Za principem potěšení

Objevování reality potěšení

Jak příImeme potěšení, aniž by se vytratilo? Přečtěte si, jak…

 

Moudrost o tom „jak přijímat“

Jsou vzácné okamžiky v životě, kdy máme pocit, že vše kolem nás je prostoupeno zvláštní silou, která nás obklopuje laskavostí a zaplavuje celý svět láskou. Tento vjem nám dává nejintenzivnější pocit radosti, jaký jsme kdy zažili. Když jej pocítíte, víte, že kdokoli na tomto světě by dal cokoli, aby jej mohl prožít.

Ale jak se ukáže, naše schopnost cítit potěšení je ještě mnohem větší. Moudrost kabaly, což je učení o tom, jak přijímat nejvyšší možné potěšení, tvrdí, že i když se tento vjem zdá jako vrchol požitku, je to jen mikroskopická dávka toho, co člověk cítí při objevování duchovní sféry reality.

Vskutku, duchovní vjem je tak intenzivně slastný, že v rámci naší současné schopnosti cítit,
 jej není nikdo z nás schopen snést. Bylo by to jako vyhrát trilion dolarů v jackpotu: vaše srdce by puklo pod tíhou intenzity tohoto zážitku.

Avšak, tak je to jen dokud jsou naše schopnosti cítit omezené. Kabala nás učí jak je rozvíjet a rozšiřovat, abychom dosáhli úrovně vnímání, kde pocítíme věčnost, dokonalost, bezmeznost a nekonečno.

Abychom zvětšili naši citlivost, naši schopnost cítit a prožívat potěšení, musíme se naučit, jak potěšení přijímat novým způsobem, kdy radost kterou cítíme, nebude opadávat, ale naopak vždy zesilovat.

Proč nemůžeme cítit trvalé potěšení tady a teď? Aniž bychom si toho byli vědomi, všichni přijímáme potěšení egoistickým způsobem, což je důvod, proč má radost, kterou cítíme, tak krátký život. Kdykoliv se z něčeho radujeme, potěšení trvá pouze chvíli a pak mizí. Někdy vydrží několik minut, hodin a v případě, že obdržíme nějakou opravdu velkou věc jako nový domov nebo vzrušující výlet, dokonce i několik týdnů. Nakonec však všechna ta radost, kterou jsme cítili, skončí a zmizí.

Naším problémem je, že se snažíme naplnit přímo a tím se naše touha po naplnění okamžitě neutralizuje. Bez ohledu na to, jak vášnivě se snažíme něčeho dosáhnout, ať již je to jídlo, pití, sex, sláva či cokoli jiného, jakmile tohoto dosáhneme, potěšení se hned vytrácí. Kolikrát si něco přejeme natolik, že trávíme léta tím, že to pronásledujeme a jakmile to dostaneme, potěšení je pryč.

Proč tomu tak je? Šetříte peníze na nový domov po několik let, pak si jej konečně koupíte a jen o pár týdnů či měsíců později, už nemáte pocit novosti a potěšení. Je to proto, že koupí domova se vaše touha po něm naplní a ukončí.

Kabala nás učí, jak tuto situaci obejít tím, že si vybudujeme touhu, která je věčná. Pak jsme schopni cítit potěšení ze všeho a více než to, naše radost postupně roste a zvětšuje se.

Do té doby jsme jako malé děti, které sní o krabici zmrzliny, ale ve skutečnosti bychom nebyli schopni sníst více než tři porce…

Tajemstvím trvalého potěšení je vědět, jak s ním „flirtovat“

Kabala odhaluje velmi nečekanou techniku přijímání trvalého potěšení: vše co musíme udělat, je „skrýt“ naši touhu takovým postupem, který je velmi podobný flirtování. Například, přemýšlejte o tom, jak je žena oblečená a pak se postupně odhaluje. Je to hra, kde jsou krása a zábava odhalovány ze skrytu. Skrývání přitahuje a umožňuje, aby bylo potěšení odhaleno.

Obdobně, zatímco je trvalé potěšení, po kterém toužíme, před námi skryto, musíme získat touhu po jeho odhalení. Jakmile potěšení odhalíme, trik v jeho udržení spočívá v tom, že ukryjeme jeho odhalení před naší vlastní egoistickou tužbou. Pokud zahalíme či ukryjeme potěšení před naším egoismem, povzneseme se nad svou sobeckou touhu a odhalíme ohromnou duchovní radost. To je způsob, jak dosáhnout trvalého naplnění.

Kabala je metoda, jak uchránit dosažené potěšení, a zajišťuje tak naše naplnění, aniž by se kdy vytratilo. V důsledku toho dosáhneme pocitu věčnosti a dokonalého života.

Jediný důvod, proč se někdy cítíme bezcenní, zkažení a smrtelní, je proto, že odmítáme odloučení, které by mělo existovat mezi radostí a touhou. Mimochodem lidé, kteří pracují v oblasti technologií, vědí, jak tento princip implementovat. Nepřipojí k sobě dva vodiče přímo, protože to by způsobilo zkrat. Místo toho mezi ně umístí rezistor (odpor), který přinese příznivý výsledek. Nicméně pokud jde o naše životy, nehledíme na tento princip a to je důvod, proč naše ústrojí pracuje, zatímco my zůstáváme prázdní.

Největší moudrost světa spočívá v pochopení, jak se starat o poklop, který chrání či skrývá největší potěšení světa, duchovno. Tehdy nás skrývání bude vždy přitahovat. Tak odhalíme věčný, dokonalý duchovní svět a všechny jeho radosti. 

Bod v srdci je touha po duchovnu, která se probudí z egoistických tužeb, které jednotlivec nedokáže naplnit. Když se objeví poslední stupeň vývoje lidské touhy, touhy po spiritualitě, nazýváme to „Bodem v srdci“. Kromě všech světských radostí – jídla, sexu, rodině, bohatství, moci a vědomostí –  se rozvine touha po něčem vyšším, bod v srdci.

Bod v něčím srdci je jako kapka touhy, touha po nejvyšším dosažení. Tento bod je vnímán jako světlo, nebo vjem našeho původu. Od té chvíle začíná duchovní evoluce člověka.

Více na http://www.kabbalah.info/cz/

 

↑ Nahoru

        

          

         KURZ KABALY OD 22.02.15

        

         

        

       

        

   

     

                  objednat zde

       

 -  F. KAFKA " PŘED ZÁKONEM" 

-  DĚTI INDIGO: NADÁNÍ NEBO POTRESTÁNÍ ?

-  ZMĚŇ OSUD

-  SEX, KTERÝ HLEDÁME

-  JAK SE NESTÁT RUKOJMÍM BANK

-  ČÍM LIDI PŘITAHUJE FAŠISMUS

-  KDY NÁS PŘESTANOU BAVIT PROPADY FONDOVÉHO TRHU…

-  ZLO NEEXISTUJE, PANE !

-  NESPORNÁ SPRÁVNOST PŘIRODY  

- CO SE STALO V PÁTEK PŘED 5769 LETY

KRIZE: BUDE TO ZAJÍMAVÉ

- KRIZE - PRO NAŠE BLAHO

- KONEC EPOCHY EGOIZMU

- BOŽSKÉ SPIKNUTI 

- GLOBÁLNÍ MODEL BUSINESSU

- POSÍLIT NAŠE DĚTI

- DROGY A SPOLEČNOST - KDO Z KOHO

NA PRAHU ZMĚN

- KRONIKA (NE) USKUTEČNĚNÉHO EXPERIMENTU

- KRIZE: CO DÁL?

- PŘÍČINA VŠECH UTRPENÍ

- K PROBLEMATICE ZDRAVÍ ČLOVÉKA

- NA PROTĚJŠÍ STRANĚ

- TECHNIKA ZÍSKÁVÁNÍ A ODEVZDÁVÁNÍ

- ODDĚLENĚ A SPOLU

BUDE LI TŘETÍ SVÉTOVÁ VÁLKA?

- NĚCO O ZÁHROBNÍM SVĚTE 

- SLABÉ POHLAVÍ A NEBO MYŠLENKY O OPRAVDOVÉM MUŽI  

- BOD ODPOČTU

- ČEMU A JAK UČIT DĚTI

- "VYŠŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ": JAK VYCHOVÁVAT ŠŤASTNÉ DĚTI?

- PROČ JE TOLIK UTRPENÍ?

- NENÍ TŘEBA JEŠTĚ JEDNOU OTEVÍRAT AMERIKU!

- JSME PŘIPRAVENI NA DRUHOU VLNU KRIZE? 

- OBCHOD BUDOUSNOSTI

- CO ZNAMENÁ PŘÍBĚH ADAMA A EVY V NAŠICH DOBÁCH

- ZA PRINCIPEM POTĚŠENÍ

Copyright © 2008 Kabbalah.cz
Developed by ILM Internet Solutions Prague