Inicializace menu Inicializace menu...

Globalizace, jejíž projevování dnes pozorujeme praktický ve všech oblastech našeho života –  je objevení nové úrovně spojení mezi námi. I když by měla být prospěšná, vidíme, že nám přináší více a více problémů.

Proč se to děje? Protože využíváme globální integrovaný systém opačně – abychom „podráželi“ jeden druhého, místo toho, abychom se naučili pracovat, žít a prostě být spolu. Stále se snažíme jeden druhého porazit, ponížit, překonat ostatní.

A dokonce, kdybychom chtěli zachovat správné ,vzájemné spojení: obchod dle zásady „ty-mě, já-tobě“ , tak  by nás to dnes všechny přivedlo ke krizi. Dokonce i tehdy, kdybychom jeden druhého neklamali a pokračovali bychom v čestné komerci. Protože jsme všichni propojeni jeden s druhým, jako v jednom těle. A v těchto podmínkách je zbytečně být egoisticky čestným, je zbytečné vytvářet celosvětovou vládu nebo celosvětovou banku, hledat společný regulátor.

Političtí a ekonomičtí vedoucí činitelé světa se chtějí domluvit na společném setkání 20 vedoucích zemí o společném řízení světa. Ale to nám nepomůže vyjít z krize, protože se nacházíme v protikladu Přírodě, s jejím zákonem společného vzájemného spojení.

To znamená, že společenské vztahy se musí určovat nejen dohodami a čestností, ale společným spojení všech.  A proto základem všech dimenzí je, že musíme počítat s nejbližším, jako sám se sebou.

Pokud se budeme snažit i nadále vyvíjet vzájemné vztahy podle egoistických zákonů, dokonce tím nejupřímnějším a čestným způsobem, podle principů „mně – moje, tvoje – tvoje“, tak tento systém fungovat nebude a my budeme nepřetržitě vyvolávat krizi za krizí, do doby než pochopíme, co vlastně nemáme dělat.

Kabala nabízí již nyní, aby lidstvo přijalo opatření, jako jednotný organizmus a naučilo se, jak se správně zachovat v našem novém stavu. Dokonce, i když  se nám na počátku nepodaří  změnit se v naších vzájemných vztazích, ale budeme se  jen  zabývat studiem zákonů vzájemných kontaktů a jejich rozmístění v jednotném organizmu, - tak již touto činností přestaneme být protikladem přírodě. Proto ihned pocítíme úlevu z utrpení.

Nepraktičtějším řešením krize je prostudovat její opravdovou příčinu.Tj. naučit se žít v integrované společnosti, ve které blahobyt každého je závislý od každého. Tomuto zákonu přírody musíme učit i naše děti.


Michael Laitman

Více informace na www.kab.info

↑ Nahoru

        

          

         KURZ KABALY OD 22.02.15

        

         

        

       

        

   

     

                  objednat zde

       

 -  F. KAFKA " PŘED ZÁKONEM" 

-  DĚTI INDIGO: NADÁNÍ NEBO POTRESTÁNÍ ?

-  ZMĚŇ OSUD

-  SEX, KTERÝ HLEDÁME

-  JAK SE NESTÁT RUKOJMÍM BANK

-  ČÍM LIDI PŘITAHUJE FAŠISMUS

-  KDY NÁS PŘESTANOU BAVIT PROPADY FONDOVÉHO TRHU…

-  ZLO NEEXISTUJE, PANE !

-  NESPORNÁ SPRÁVNOST PŘIRODY  

- CO SE STALO V PÁTEK PŘED 5769 LETY

KRIZE: BUDE TO ZAJÍMAVÉ

- KRIZE - PRO NAŠE BLAHO

- KONEC EPOCHY EGOIZMU

- BOŽSKÉ SPIKNUTI 

- GLOBÁLNÍ MODEL BUSINESSU

- POSÍLIT NAŠE DĚTI

- DROGY A SPOLEČNOST - KDO Z KOHO

NA PRAHU ZMĚN

- KRONIKA (NE) USKUTEČNĚNÉHO EXPERIMENTU

- KRIZE: CO DÁL?

- PŘÍČINA VŠECH UTRPENÍ

- K PROBLEMATICE ZDRAVÍ ČLOVÉKA

- NA PROTĚJŠÍ STRANĚ

- TECHNIKA ZÍSKÁVÁNÍ A ODEVZDÁVÁNÍ

- ODDĚLENĚ A SPOLU

BUDE LI TŘETÍ SVÉTOVÁ VÁLKA?

- NĚCO O ZÁHROBNÍM SVĚTE 

- SLABÉ POHLAVÍ A NEBO MYŠLENKY O OPRAVDOVÉM MUŽI  

- BOD ODPOČTU

- ČEMU A JAK UČIT DĚTI

- "VYŠŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ": JAK VYCHOVÁVAT ŠŤASTNÉ DĚTI?

- PROČ JE TOLIK UTRPENÍ?

- NENÍ TŘEBA JEŠTĚ JEDNOU OTEVÍRAT AMERIKU!

- JSME PŘIPRAVENI NA DRUHOU VLNU KRIZE? 

- OBCHOD BUDOUSNOSTI

- CO ZNAMENÁ PŘÍBĚH ADAMA A EVY V NAŠICH DOBÁCH

- ZA PRINCIPEM POTĚŠENÍ

Copyright © 2008 Kabbalah.cz
Developed by ILM Internet Solutions Prague